Greenies 36-Ounce Canister

Greenies 36 oz Canister Teenie 130 Count
Customer Ratings: 5 stars
List Price: $39.99
Sale Price: $20.99
Today's Bonus: 48% Off
Buy Now

Greenies 36 ounce dental chews value tub regular size with 36 chews in package is actually more per chew than the same item in the 27 ounce package. where is the value or savings in buying the larger package of chews. The 27 oz package cost per chew is 0.78 cents each chew the 36 oz package is 0.85 cents per chew. Why buy the larger tub for more money. am I missing something here? Great product though just misleading price and value advertising. 3 stars only because of the misleading value advertising.

Click Here For Most Helpful Customer Reviews >>

0 comments:

Post a Comment